niedziela, 17 września 2017

Kim jest Krzysztof Karoń?

WESPRZYJ AUTORA BLOGA

Spinelli, Ventotene, Marksizm, Program Wiedzy Społecznej, Przymus, kradzież, antykultura. Słowa klucze, które od pewnego czasu kojarzone są z człowiekiem wymienionym w tytule.
Spora grupa internautów prowadzi śledztwo, mające na celu odnaleźć odpowiedzi na pytanie: Kim jest ten człowiek? Kim jest Krzysztof Karoń. Facet gada potoczyście, pewnie, posługując się przeszywającą barwą głosu, przekonującą gestykulacją, a w tym wszystkim jest - jak to mówią - autentyczny. To wszystko sprawia, że kolejni słuchacze  mają problem z zaprzestaniem wysłuchiwania jego opowieści.
Zapomniałbym... o treści.
Cenna.
Nawet gdyby był dyletantem(jak sam się przedstawia) to sam fakt zadania pytań, przedstawienia pewnych tematów stanowiących luki w naszej edukacji jest wart uwagi. Nawet, jeśli kłócić się można o sposób opisu informacji, (który wg mnie nigdy nie jest "suchy", zawsze jest "umoczony" i tego nie ma się co wypierać. To dotyczy również religii, stąd nie unikałbym aż tak mocno artykułowania umoczeń w założeniach religijnych) to bez ogromnego wysiłku i inteligentnej selekcji problemów istotnych podjętych przez pana Krzysztofa, nie byłoby bazy, na którą specjaliści od poszczególnych dziedzin mogą nanosić własne doświadczenie. Sam Pan Karoń przedstawiał to jako swój cel. I to mu się udało. Winniśmy mu wdzięczność!
Pisania koniec. Posłuchajcie: (film na Kanale wRealu24 niestety usunięto...wraz z kanałem. wchodźcie na wrealu24.tv )
A kim jest? Nie wiem.
Może Wy wiecie?
W odpowiedzi na te pytania otrzymałem od Pani Violetty Bennich następujące dane, za które najserdeczniej dziękuję:

Krzysztof Karoń urodził się w r.1955 (moje pokolenie, dzieci PRL) w Tomaszowie Mazowieckim, w rodzinie nauczycielskiej, świadectwo czego daje p. Marusik na zlocie prawicy, który pod koniec spotkania wspomina, jak "dostał na lekcji po głowie od jego ojca" https://www.youtube.com/watch?v=dEMMFh7gEps&lc=z233w1uqnrbler02macdp432sx5jg5d5t3zmmhokctxw03c010c.1506421383391165
Do szkoły średniej chodził w Warszawie i tam pozostał do dziś. Mieszka w starej kamienicy kolo dawnego getta, a jak mieszka, to widać na wczesnym filmie "Na kawie u K.Karonia" (yt).
O studiach nic nie wiadomo, jest tylko ten jeden wpis na yt: 
"Magdalena Krakowska 5 months ago
Super! Był w latach 80-tych moim wykładowca na Architekturze, a /dopiero teraz go odkrywam :)"

ale on sam o tym nie mówił. W ogóle unika rozmowy na swój temat, twierdząc, ze "nie o niego chodzi, tylko o wiedzę społeczną". 

Na internecie znalazlam tez taka informacje:
http://konferencjakultury.pl/panelists/panelist/386/117

"Krzysztof Karoń prowadzi witrynę internetową poświęconą historii sztuki (www.historiasztuki.com.pl), której najistotniejszymi częściami są historia antykultury, publikowana w formie filmów na kanale YouTube pn. historia sztuki, oraz promowany przez autora witryny Program Wiedzy Społecznej. Dwa teksty z witryny („Infantylizm krytyczny” i „Krótka historia marksizmu”) opublikowane zostały na łamach dwumiesięcznika „Arcana”. Opracowanie książkowe „Historii Antykultury” zaplanowane jest do publikacji jeszcze w tym roku."

K.Karon jest specjalista od zarzadzania kolorem (film "Kolor" https://www.youtube.com/watch?v=BlafD9Qdt7c ) i autorem ksiazki "Techniki druku i komputer", wydanej w r.2000.


Zalaczam link do spolecznosci na fb: https://www.facebook.com/ProgramWiedzySpolecznej/

jest tam ogrom materialu.

W nadchodząca sobotę we Wrocławiu odbędzie się spotkanie pana Krzysztofa z ks.prof. Tadeuszem Guzem pt."Ostateczny cel marksizmu. Raj czy piekło na ziemi?" [20.01.2018 godz. 16.00 Wrocław ul. Borowska 174 w rotundzie Kościoła św. Franciszka z Asyżu]. Będzie ono transmitowane na żywo na nowej platformie Marcina Roli, wrealu24tv zajawka: https://www.youtube.com/watch?v=omZRPJEPVC4
21 komentarzy:

 1. Ten Karon to chochsztapler.
  Posture ma alkocholika.. Filoluje o pracy o wytwarzaniu dobr, o pasozytowaniu itp..a sam..nic nie wytwarza..i jest pasozytem.

  Wszedzie widzi Marksizm albo neo-marksizm..chcialby konca demokracji.
  Uwaza demokracje za duze zlo..najchetniej wprowadzajac system monarchii konstytucyjnej..

  Jasny podzial na Krola, swite, arystokracje..10% spoleczenstwa..i lud pracujacy..syty ale glupi(co w teorii i w praktyce nigdy sie na swiecie nie udalo).

  Juz wiecie kim jest? To skrajny korwinista..ma na celu rozchwiac emocje ludzi..i robic ludziom belkot w glowie..zagnac wszystkic do lopaty zeby on i jemu podobni mogli rzadzic:)

  Chce sobie polepszyc byt i wiecej pracy dla siebie..gdy konkurencja w postaci demokracji i wonego rynku najewyrazniej mu szkodzi.

  Pomijajac juz ze Rola i spolka..blizej sa Rosji niz Polski.
  Krypto agentura wplywu Kremla..Rola i spolka.

  Jest anty-demokrata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PO wyglądzie oceniasz? To niewiarygodne. Karoń jest OK

   Usuń
  2. A co to demokracja to jakieś bóstwo, że nie podlega krytyce? Podlega. I są racjonalne powody by uznawać wyższość monarchii. Np. to, że demokracji nie ma w żadnym przykładowo dobrze funkcjonującym przedsiębiorstwie,czy drużynie piłkarskiej.
   Proszę wpisać w wyszukiwarce Karoń Korwin. I wyskoczy dość ostra polemika tych dwu Panów. Co nie zmienia faktu, że Korwin ma najwięcej racji spośród "gwiazd" polskiej polityki. Tego jednak nie potrafią zrozumieć oceniający po wyglądzie i głosie uogólniacze.
   Od ruskich agentów wyzywają Ci, co nie mają argumentów.

   Usuń
  3. Odezwał się człowiek, o którym mówi Karoń - produkt marksizmu. Bardzo chciał coś mądrego napisać, ale cóż... nie wyszło. Z ortografią też na bakier, ale ortografia to burżuazyjny przeżytek.

   Usuń
  4. Ciekawe czy tylko w Polsce są kretyni którzy krytykują wszystko co odbiega od tego bełkotu władz. Jeśli znajdzie się ktokolwiek ..kto próbuje, choć trochę prawdy powiedzieć o rzeczywistości i wskazać jakiś kierunek ...który może pomóc obronić się przed tą bandą złodziei - musi zostać "opluty" przez Anonimowego ....kogo .....no kogo ////

   Usuń
  5. Co z tegoż że ma posture alkoholika? A może jest na AA? Tam jest takich naszacych "ślady swojej przeszłości" a są wspaniałymi ludźmi, którzy odkryli Pana Boga i sens zycia. Nie generalizuj czlowieku.

   Usuń
  6. siedź na forum masonów a stąd wara POjebusie

   Usuń
 2. Pierdzielisz jak potłuczony :) Menzten sie odżegnuje od Kartonia - gośc jest sobą. Ani korwinista ani pisowiec. Spoko facet.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do: Anonimowy 17 grudnia 2017
  Piszesz: "Posture ma alkocholika" - naucz sie ortografii polskiej i dwa razy pomysl zanim zle ocenisz innych Polakow. Ja nie mam polskich czcionek, ale mam polskie serce, polska tozsamosc i pisze poprawnie po polsku. Karon jest w porzadku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kryzsztof Karoń to dyletant który czytając różne źródła filozoficzne i socjologiczne próbuje zbudować własną "filozofię" a właściwie doktrynę ideologiczną. Słowem "ideologia" i "sztuka" posługuje się najczęściej. Uważam że sprawia mu wielką przyjemność bycie na przekur tradycji zachodniej naukowości i wypracowanych przez nią metod. Są tylko dwie możliwości dlaczego pan Karoń stręczy się jako znawca histori sztuki oraz nauk społecznych. Albo to zwykły hochsztapler żądny zemsty i subiektywnej sprawiedliwości, że go może kiedyś nie przyjęli na studia humanistyczne, albo celowo szkolony agent zadaniowany do skłócania środowisk konserwatywno-prawicowych o poglądach wolnościowych. Nie widzę innej możliwości. Uczciwy człowiek będący amatorem filozofii, teorii sztuki itp. nie będzie stroił się jako ekspert i publicznie wypowiadał się na tematy co do których sam uważa się jako dyletant. Sam ten fakt, że tak mówi jest postawą nie uczciwą wobec autorytetów w dziedzimie filozofii i teorii sztuki jak naprzykład prof. Piotr Jaroszyński, prof Henryk Kiereś i wielu takich jak oni z różnych uczelni na których powinno się kierować uwagę. Pan Karoń tego nie czyni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Skąd pomysł by nieuczciwością nazywać to, co jest jej jaskrawym przeciwieństwem? To, że Pan Krzysztof Karoń przyznaje się do własnego "dyletanctwa", świadczy właśnie o jego uczciwości. Samo powoływanie sięna tytuły naukowe nie świadczy o rzetelności. Tym bardziej, że prekursorzy wszelakich dziedzin wiedzy, nie mieli z nich tytułów, bo byli... prekursorami;) (Nie było jeszcze nikogo, żadnej instytucji, która mogłaby w oparciu o własne doświadczenie w tym samym zakresie rzetelnie ocenić wyniki ich badań, przemyśleń i propozycji teoretycznych.)
   Z Panem Karoniem można oczywiście polemizować, ja sam nie ze wszystkim się zgadzam. Ale niech to będzie dyskusja oparta o realne argumenty, a nie odwoływanie się do osób, które jest nierzetelne.

   Usuń
 5. ''postura alkocholika'' ''Krypto agentura wplywu Kremla'' na Macierewicza, na Gadowskiego i na innych walczacych o niepodlegosc Polski tez tak sie pluje w mysl planu ''rzucaj g.. predzej czy pozniej cos sie przyklei''

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam. Pozwoli pan, ze podam mu garsc danych o panu Karoniu, jakie sa dostepne w internecie, ale rozproszone.
  Krzysztof Karon urodzil sie w r.1955 (moje pokolenie, dzieci PRL) w Tomaszowie Mazowieckim, w rodzinie nauczycielskiej, swiadectwo czego daje p.Marusik na zlocie prawicy, ktory pod koniec spotkania wspomina, jak "dostal na lekcji po glowie od jego ojca" https://www.youtube.com/watch?v=dEMMFh7gEps&lc=z233w1uqnrbler02macdp432sx5jg5d5t3zmmhokctxw03c010c.1506421383391165
  Do szkoly sredniej chodzil w Warszawie i tam pozostal do dzis. Mieszka w starej kamienicy kolo dawnego getta, a jak mieszka, to widac na wczesnym filmie "Na kawie u K.Karonia" (yt).
  O studiach nic nie wiadomo, jest tylko ten jeden wpis na yt:
  Magdalena Krakowska 5 months ago
  Super! Był w latach 80-tych moim wykładowca na Architekturze, a /dopiero teraz go odkrywam :)

  ale on sam o tym nie mowil. W ogole unika rozmowy na swoj temat, twierdzac, ze "nie o niego chodzi, tylko o wiedze spoleczna".

  Na internecie znalazlam tez taka informacje:
  http://konferencjakultury.pl/panelists/panelist/386/117

  "Krzysztof Karoń prowadzi witrynę internetową poświęconą historii sztuki (www.historiasztuki.com.pl), której najistotniejszymi częściami są historia antykultury, publikowana w formie filmów na kanale YouTube pn. historia sztuki, oraz promowany przez autora witryny Program Wiedzy Społecznej. Dwa teksty z witryny („Infantylizm krytyczny” i „Krótka historia marksizmu”) opublikowane zostały na łamach dwumiesięcznika „Arcana”. Opracowanie książkowe „Historii Antykultury” zaplanowane jest do publikacji jeszcze w tym roku."

  K.Karon jest specjalista od zarzadzania kolorem (film "Kolor" https://www.youtube.com/watch?v=BlafD9Qdt7c ) i autorem ksiazki "Techniki druku i komputer", wydanej w r.2000.


  Zalaczam link do spolecznosci na fb: https://www.facebook.com/ProgramWiedzySpolecznej/

  jest tam ogrom materialu.

  W nadchodzaca sobote we Wroclawiu odbedzie sie spotkanie pana Krzysztofa z ks.prof. Tadeuszem Guzem pt."Ostateczny cel marksizmu. Raj czy piekło na ziemi?" [20.01.2018 godz. 16.00 Wrocław ul. Borowska 174 w rotundzie Kościoła św. Franciszka z Asyżu] Bedzie ono transmitowane na zywo na nowej platformie Marcina Roli, wrealu24tv zajawka: https://www.youtube.com/watch?v=omZRPJEPVC4

  Zycze wszystkiego najlepszego i pozdrawiam serdecznie, V.B.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za cenne informację. Jeśli Pani pozwoli, zacytuję je we wpisie.
   Zapraszam jednocześnie do poznania diagnozy wystawionej "Zachodowi" i lekarstwa: http://misjakultura.blogspot.com/2018/01/mistyczny-styl-zycia-materiay.html Odwzajemniam życzenia i kłaniam się ZK

   Usuń
 7. Interesujace i sklania do myslenia. A to juz dobrze w dzisiejszych czasach gdzie kazdy po kazdym powtarza komunaly, w ktore sam wierzy, powtarza bez zrozumienia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tu też kilka informacji:
  https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/karo-final-soloution-t7770.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Krzysztofa Karonia poznałem w 1980 na wydz. Architektury w Warszawie.
  Trwał karnawał Solidarności, wszyscy masowo (i najczęściej koniunkturalnie) zapisywali się do "S" i do NZS. Odczuwałem do tego oportunistycznego pospolitego ruszenia rezerwę. Okazało się że p. Karoń również. Podjęliśmy zamiar i próbę organizacji apolitycznego samorządu studenckiego - niestety nieudaną. Później wyjechałem i nasze drogi się rozeszły. Pamiętam że robił okładki do któregoś z kulturalnych periodyków ("Literatura"?} Po 37 latach natrafiłem w internecie na jego aktualną aktywność. Jest kontrowersyjna, ale przede wszystkim INSPIRUJĄCA - do przemyśleń, do poszukiwań, samokształcenia i do dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
 10. w sobote 24.02 w Chociebuzu /cottbus / organizator p. Christoph Berndt ktory po raz kolejny wyprowazil 5000 ludzi na ulice przywolal wprost przemyslenia KK o wymianie spoleczenstw.

  OdpowiedzUsuń
 11. czytalem komentarze ............tylko pogratulowac inteligencji ....dla nas Polakow nikt nie jest autorytetem.....my sami jestesmy dla siebie Bogami hipokryzji.....i caly czas to ..."strzyzone-golone" i odwrotnie jak ja powiem "strzyzone" ...to inny Polak ...rodak powie ....a nie bo "golone" ...i tak juz od tysiecy lat......a najlepsza jest rzeczywistosc ....wystarczy rozejrzec sie do okola i przyjrzec sie sytuacji w Polsce....jaki mamy dobrobyt ....ile milionow Polakow wyjechalo z Polski zeby zarobic troche grosza i poprawic swoj i najblizszych byt
  a najwazniejsze jest - kto rzadzi Polska?

  OdpowiedzUsuń
 12. K.KARON TO ciekawy czlowiek, prawdziwy intelektualista, jego wypowiedzi to nie wyksztalcenie lecz madrosc i wiedza. Zauwaza i potrafi trafnie opisac kulisy tego co marksisci z UE dokonuja na nas. Jest to najwiekszy socjalny eksperyment dokonywany na zywym ciele, a najsmutniejsze jest to ze wiekszosc z nas to ignoruje. Smutne jest to jak wielu poddaje sie poprawnosci politycznej probujac zakrzyczec glos przestrogi,i chyba nic nie uratuje tych glow. Dla mnie swiadectwem trafnosci Karona analizy jest brak dialogu na te tematy w Polsce. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

zapraszam do komentowania